Jak zacząć grę w Monopoly?

monopoly
Autor wpisu Anna

Monopoly to gra planszowa, w której gracze rzucają dwiema sześciościennymi kośćmi, aby poruszać się po planszy, kupować nieruchomości oraz budować domy i hotele.

Gracze mogą pobierać czynsz od innych graczy, gdy wylądują na swojej nieruchomości. Celem gry jest zdobycie całej nieruchomości w grze, budowanie domów i hoteli na wszystkich z nich oraz pobieranie wysokich czynszów od innych graczy, którzy tam wylądują.

Osoba, która jest właścicielem całej nieruchomości w danej grupie kolorów (na przykład czerwonej), jest uważana za „monopolistę” w tej grupie.

Najczęstsze błędy podczas gry w Monopoly

Gra w Monopoly to gra losowa. Im więcej grasz, tym więcej dowiesz się o prawdopodobieństwach lądowania na różnych polach. Ale są pewne błędy, które gracze popełniają podczas gry, co może prowadzić do przegranej.

  • Błąd 1: Nie zwracanie uwagi na instrukcje przed rozpoczęciem gry.
  • Błąd 2: Nie zwracanie uwagi na zegar/timer gry.
  • Błąd 3: Dokonywanie zbyt wielu transakcji z innymi graczami.
  • Błąd 4: Daj się wciągnąć w bójki z innymi graczami.
  • Błąd 5: Ignorowanie znaczenia kart Szansy i Skrzyni Społeczności.

Jak grać w podstawową grę w Monopoly?

Monopoly to gra planszowa, w której gracze rywalizują o tytuł najbogatszego gracza poprzez kupowanie, wynajmowanie i handel nieruchomościami. Celem gry Monopoly jest zarabianie pieniędzy poprzez pobieranie czynszu, gdy lądujesz na cudzej nieruchomości. Gra rozpoczyna się od każdego gracza, który otrzymuje 1500 dolarów na rozpoczęcie gry. Gracze na zmianę rzucają parą kości, poruszając się po planszy zgodnie z rzutem i dobierając karty z Szansy lub Skrzyni Społeczności, gdy je mijają. Gracze mogą kupować nieruchomości od innych graczy i odsprzedać je w dowolnym momencie za połowę pierwotnej ceny. Kiedy gracze lądują na cudzej nieruchomości, pobierają czynsz w zależności od liczby zbudowanych na niej domów. Zbierają również wszelkie pieniądze, które są powiązane z tą kartą (np. 200 $, jeśli wylosują „Advance To Go”). Gracz, który zgromadził zbyt dużo pieniędzy, może zdecydować się na „pójść do więzienia”, wybierając kartę z tą opcją. Gracz, który wyląduje na największej posiadłości po sześciu rundach, wygrywa grę.

Podział rozgrywki w Monopoly

Monopoly to gra planszowa, w której gracze rzucają kośćmi, aby poruszać się po planszy i kupować nieruchomości. Celem jest zbankrutowanie wszystkich przeciwników. Gra rozpoczyna się od tego, że każdy gracz otrzymuje 1500 $ w wirtualnych pieniądzach, których używa do zakupu nieruchomości. Kiedy gracz ląduje na nieruchomej posiadłości, może ją kupić za cenę na jej polu. Jeśli gracz ma wystarczającą ilość pieniędzy, może kupić wszystkie tego typu nieruchomości od innego gracza, jeśli chce.
Aby wygrać w Monopoly, musisz zbankrutować wszystkich swoich przeciwników, kupując ich nieruchomości i obciążając ich czynszem, dopóki nie skończą im się pieniądze lub nie zbankrutują w inny sposób.

04-04-22


Ostatnie posty

jak zaczac grac

Jak zacząć przygodę ze światem gier planszowych?

Gry planszowe to świetna forma spędzania czasu. Nie dość, że jest ona wypełniaczem wolnego czasu, to w dodatku

historia gier planszowych

Rozwój gier planszowych

Gry planszowe były znane już w starożytności. Niektóre z nich z nich pozostały w niezmienionej formie do czasó

gry dla rodziny

Gra planszowa - rozrywka dla całej rodziny

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi, a nawet samemu. Stanowią doskonałą

warto grac w gry

Powody, dla których warto grać w gry planszowe

Rozwijanie kreatywności i cierpliwości nie tylko u dzieci można za pomocą gier planszowych. Dobrze jest wybrać

walory edukacyjne gier

Walory edukacyjne i rozwojowe gier planszowych

Gry planszowe oferują wiele korzyści, w tym lepszą pamięć, umiejętności rozwiązywania problemów i strategiczne

uno

Gra karciana Uno - rozrywka dla całej rodziny

Uno zostało stworzone przez Merle Robbinsa w 1971 roku. Jest to gra karciana, w którą gra się specjalnie zapro