Gra karciana Uno - rozrywka dla całej rodziny

uno
Autor wpisu Anna

Uno zostało stworzone przez Merle Robbinsa w 1971 roku. Jest to gra karciana, w którą gra się specjalnie zaprojektowaną talią kart. W grze bierze udział od 2 do 10 graczy, którzy na zmianę zagrywają karty, dopóki nie mają już kart na ręce.

Celem Uno jest bycie pierwszym graczem, który pozbędzie się wszystkich kart z ręki i stosu dobierania. Możesz odrzucić jedną kartę z ręki na stos kart odrzuconych, jeśli nie możesz zagrać żadnej innej karty z ręki. Obecnie znana jest ta gra w opcji na telefony komórkowe. Można ją pobrać na telefon i rozkoszować się nią przez długi czas. Talia ma 108 kart i liczy sporo kart. Karty są zwykłe i funkcyjne. Warto mieć karty pasujące do odkrytej, aby nie stracić. 

Uno - najlepsze strategie

Gracz zostając z jedną kartą krzyczy Uno. Jeśli nie krzyknie to musi wyciągnąć dwie karty. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart. Jest to łatwa gra, ale trzeba zachować pełną czujność. Istnieje wiele strategii, aby wygrać w Uno. Niektórzy uważają, że najlepszą strategią jest stawianie na wysokie liczby i próba jak najszybszego pozbycia się wszystkich swoich kart. Innym graczom fajniej jest grać strategicznie i próbować pozbyć się wszystkich swoich kart w określonej kolejności, na przykład według koloru lub numeru.

Wybrana strategia będzie zależeć od twoich osobistych preferencji, ale istnieją pewne ogólne wskazówki, które mogą pomóc ci częściej wygrywać. Jeśli masz dużo kart o wysokich numerach, najlepiej nie używać ich zbyt wcześnie w grze, aby inni gracze nie wiedzieli, ile punktów ci zostało.

Uno - jak wygrać?

Jak wygrać w uno? Bardzo łatwo - trzeba zachować dużą czujność. Karty w tej grze muszą pasować do siebie albo cyfrą, albo kolorem. Dobiera się dwie lub cztery karty. Do gry w karty konieczne są co najmniej dwie osoby.

Wskazówki do gry Uno dla początkujących:

  • Graj z przyjacielem lub członkiem rodziny, aby było interesujące.
  • Trzymaj swoje karty zakryte na stole i staraj się nie podglądać kart przeciwników, dopóki nie będziesz gotowy do ich zagrania.
  • Bądź cierpliwy, nie spiesz się i zastanów się, co chcesz zrobić, zanim zagrasz w kartę.

18-04-22


Ostatnie posty

jak zaczac grac

Jak zacząć przygodę ze światem gier planszowych?

Gry planszowe to świetna forma spędzania czasu. Nie dość, że jest ona wypełniaczem wolnego czasu, to w dodatku

historia gier planszowych

Rozwój gier planszowych

Gry planszowe były znane już w starożytności. Niektóre z nich z nich pozostały w niezmienionej formie do czasó

gry dla rodziny

Gra planszowa - rozrywka dla całej rodziny

Gry planszowe to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi, a nawet samemu. Stanowią doskonałą

warto grac w gry

Powody, dla których warto grać w gry planszowe

Rozwijanie kreatywności i cierpliwości nie tylko u dzieci można za pomocą gier planszowych. Dobrze jest wybrać

walory edukacyjne gier

Walory edukacyjne i rozwojowe gier planszowych

Gry planszowe oferują wiele korzyści, w tym lepszą pamięć, umiejętności rozwiązywania problemów i strategiczne